O tym blogu

Blog Nasi Przodkowie ma na celu popularyzację amatorskiej genealogii. Można tu znaleźć zarówno ogólne informacje o genealogii, jak też bardziej osobiste historie związane z poszukiwaniami autora.

W kategorii Genealogia publikowane są artykuły mogące zainteresować szersze grono czytelników. Traktują ogólnie o genealogii i sposobach prowadzenia poszukiwań.

Z kolei kategoria Moje poszukiwania zawiera informacje o osobistych badaniach prowadzonych przez autora artykułu. Mogą być one interesujące dla osób lubiących historie z życia wzięte, oraz dla bliższej i dalszej rodziny. Ponadto mogą służyć jako przykłady dla innych genealogów, mogące niejednokrotnie pomóc im w prowadzeniu ich własnych badań.

Blog działa w połączeniu ze stroną Kartoteka Przodków, na której autor gromadzi wyniki swoich badań genealogicznych.

O autorze

Piotr Chęć, informatyk, genealog-amator i miłośnik jazdy na rowerze. Szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci.

Prawa autorskie

Wszelkie teksty publikowane na tym blogu są wyłączną własnością ich autora. Wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione. Dozwolone jest linkowanie do artykułów na blogu z innych stron internetowych, oraz cytowanie niewielkich fragmentów ich treści w opracowaniach, wraz z podaniem źródła.

Ilustracje do artykułów publikowane są za zgodą ich autora, lub są ogólnie dostępne do użytku niekomercyjnego.

Polityka prywatności

Blog Nasi Przodkowie nie gromadzi i nie przetwarza prywatnych danych odwiedzających go osób. Jednak, podobnie jak w przypadku większości stron internetowych, częstotliwość odwiedzania stron jest monitorowana w celach statystycznych za pomocą ciasteczek (cookies). Pozwala to na ulepszenie treści poprzez analizowanie ich popularności. Każdy użytkownik internetu może wyłączyć korzystanie z ciasteczek w swojej przeglądarce.

Dane gromadzone w bazie genealogicznej są publicznie dostępne jedynie w przypadku osób zmarłych. W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości w tej kwestii, proszę o kontakt, a zostaną one niezwłocznie usunięte.

Formularz kontaktowy

* pole wymagane