The Next Generation

Po dłuższej przerwie wracam do badań genealogicznych. Na dobry początek przeniosłem moją bazę danych z platformy webtrees na The Next Generation (TNG). Oba programy są bardzo dobre. Instaluje się je na serwerze WWW, przez co dostęp do swoich badań mamy w każdym miejscu i na każdym urządzeniu. Wystarczy mieć podłączenie do internetu. Wyniki swoich badań można również w sposób kontrolowany udostępnić innym osobom.

Z webtrees korzystałem przez dwa lata, gromadząc bardzo wiele danych. Jedną z wielu zalet tego programu jest fakt, że jest darmowy, a za TNG trzeba zapłacić. TNG ma jednak kilka cech, które stały się dla mnie na tyle istotne, że uzasadniały przesiadkę:

 • bardziej atrakcyjny wizualnie układ stron
 • czytelna prezentacja dużej ilości przypisów
 • wersja mobilna strony, łatwo obsługiwana na telefonie

W Internecie są przykłady bardzo eleganckiej integracji TNG z blogami na platformie WordPress. W miarę dostępnego czasu postaram się również pójść w tym kierunku, jednak póki co priorytetem jest inwentaryzacja bazy danych i wyznaczenie kluczowych celów badawczych na następne miesiące.

3 myśli nt. „The Next Generation

 1. Witam,

  Szanowny Panie, będę bardzo wdzięczny za możliwość kontaktu z Panem. Informacje, które może Pan posiadać mogą potwierdzić lub wykluczyć jedną z większych zagadek w naszym drzewie.

  Pozdrawiam i życzę wszelkich pomyślności w Nowym Roku.
  Mariusz Czepiec

 2. Z przyjemnością poczytam o doświadczeniach integracji TNG z WP. Od webtrees bolą mnie zęby a widzę potrzebę zintegrowania blogu z drzewem.
  Pozdrawiam
  Maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *